Translate

poniedziałek, 1 czerwca 2009

Świętokrzyskie: 50 tysięcy „paszportów turystycznych” czeka na chętnych


50 tysięcy „świętokrzyskich paszportów” czeka na mieszkańców regionu i odwiedzających nas turystów. Od dzisiaj do 31 października w ramach akcji Świętokrzyskie Miejsca Mocy można zbierać pieczątki w 24 najbardziej atrakcyjnych miejscach wymienionych w paszporcie turystycznym.

„Drogie Turystki, Drodzy Turyści! Przekazuję do waszych rąk „Paszport turystyczny” i proponuję podróż do najdalszych zakątków naszego regionu, aby odkryć to co naszym zdaniem najcenniejsze, najpiękniejsze, z czego jesteśmy dumni. Świętokrzyskie to magiczny i pełen energii region, zachwycający bogactwem historii, kultury, przyrody i rozmaitością krajobrazu” – przekazał dziś w otwartym liście Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

W dalszej jego części marszalek napisał, że to w Świetokrzyskiem, jak niemal nigdzie indziej w Polsce, historia, tradycja i lokalna kultura splatają się ze współczesnością.

„Bo tylko tutaj – w Maleńcu, Sielpi czy Starej Kuźnicy – ożywają zabytkowe zakłady i maszyny z czasów Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Tylko tutaj, a dokładnie w Kielcach odnaleźć można aż 5 rezerwatów, co jest ewenementem na skalę Europy. Tylko tutaj można stanąć oko w oko z dinozaurami, tylko tutaj piękne czarownice, zielarki i guślarki, słowiańskie bóstwa i demony przeniosą Was w świat magii i czarów” – zachęcał marszalek Jarubas..

A oto wykaz placówek w atrakcyjnych miejsca turystycznych, które przyjęły zaproszenie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego do udziału w akcji.

Akcja – skierowana głównie do dzieci i młodzieży - ma zachęcać do odwiedzenia najatrakcyjniejszych miejsc Ziemi Świętokrzyskiej, a dla najbardziej wytrwałych turystów Urząd Marszałkowski przygotował upominki. Każdego posiadacza paszportu obowiązuje jednak regulamin, którego musi przestrzegać.

Już po raz trzeci Urząd Marszałkowski jest organizatorem akcji „Świętokrzyskie Miejsca Mocy”. Odbyła się ona latach w latach 2007 i 2008.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz