Translate

sobota, 6 lutego 2010

Kielce: babcia chce odzyskać dziecko pozostawione przez jej córkę w "Oknie życia"

Do szpitala dziecięcego w Kielcach zgłosiła się babcia dziecka pozostawionego wczoraj w "Oknie życia" na placu Panny Marii. Jak poinformował dzisiaj Radio Kielce ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, rodzina chce odzyskać dziewczynkę

Kobieta poinformowała, że to jej córka zostawiła swoje dziecko w „Oknie życia”. Jej postępek tłumaczyła tym, że była w szoku. Zapowiedziała , że będzie chciała odzyskać niemowlę i że przekaże je matce.

– Sytuacja trochę się komplikuje, bo trzeba sprawdzić, czy matka będzie mogła pełnić swoje funkcje – powiedział Radiu Kielce ks. Krzysztof Banasik.

Jak poinformowało dzisiaj biuro prasowe świętokrzyskiej policji, dziecko przebywa szpitalu dziecięcym. Po wstępnych badaniach lekarz ustalił stan zdrowia noworodka , jako dobry. Jego wiek określił na około 10 dni. W sprawie niemowlęcia prowadzone jest postępowanie policyjne.

Od siebie:

Jak wczoraj informowałem we wpisie pt. „Kielce: dziewczynka w „Oknie życia” , dziecko zostało pozostawione w "Oknie życia" około godziny 16.35. Siostry nazaretanki, które odebrały dziewczynkę nadały jej imię Agata. Dziecko natychmiast trafiło do szpitala, w którym nadal przebywa.

Trudno w tym momencie komentować tę gorącą informację. Tym bardziej, że sytuacja, w jakiej znalazło się porzucone (podrzucone) niemowlę jest bardzo dynamiczna z wieloma zwrotami akcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz