Translate

czwartek, 3 grudnia 2009

Świętokrzyskie: policjanci ratując wycieńczonego mężczyznę odkryli w jego posesji arsenał
Policjanci ratując życie 51-letniego mieszkańca gminy Tarłów, który skrajnie wycieńczony leżał w swoim domu znaleźli w jego posesji m. In.: dwie bomby lotnicze, pocisk moździerzowy. Natomiast u dwóch mieszkańców gminy Daleszyce znaleźli broń, amunicję i materiały wybuchowe, m.in. trotyl i proch strzelniczy.


Funkcjonariusze Tarłowa otrzymali informację od jednego z zaniepokojonych mieszkańców gminy, że od kilku dni nie widział swojego sąsiada. Mundurowi natychmiast udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny.

- Ponieważ samotnie mieszkający 51-latek nie otwierał drzwi, funkcjonariusze dostali się do wnętrza domu przez okno. Na łóżku zobaczyli leżącego mężczyznę, skrajnie wycieńczonego, niemogącego się poruszać. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala – informuje dzisiaj biuro prasowe świętokrzyskiej policji.

Podczas akcji ratunkowej, policjanci znaleźli na posesji 51-latka dwie bomby lotnicze, pociski moździerzowe, zapalniki oraz części broni palnej. Niebezpieczne znalezisko zabezpieczyli i przekazali saperom. Po wyjściu ze szpitala mężczyzna prawdopodobnie będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych i narażenie życia i zdrowia swoich sąsiadów.


***


W innym dzisiejszym komunikacie służby prasowe świętokrzyskiej policji informują, że policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców (64 i 69 lat) gm. Daleszyce, u których znaleźli broń, amunicję i materiały wybuchowe. Mężczyźni zostali aresztowani.

W mieszkaniu 69-latka policjanci znaleźli długą broń, 5 sztuk ostrych naboi oraz puste łuski. Natomiast w pomieszczeniach gospodarczych oraz w piwnicy należącej do 64-latka policjanci znaleźli dwie sztuki broni długiej i dwie sztuki krótkiej. Zabezpieczono również m.in. 100 sztuk naboi różnego kalibru, ok. 3 kg trotylu, 1 kg prochu strzelniczego, proch w lasce, ok. 0, 5 kg prochu artyleryjskiego oraz 5 sztuk ładunków wybuchowych uzbrojonych w zapalniki oraz środki chemiczne mogące służyć do produkcji materiałów wybuchowych.

Wszystkie znalezione przedmioty został zabezpieczone i trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Teraz śledczy będą ustalać jak mężczyźni weszli w posiadanie zabezpieczonych przedmiotów i do jakich celów miały być przeznaczone. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował dozór i poręczenie majątkowe.

PS
Zdjęcia udostępnione z archiwum biura prasowego świętokrzyskiej policji w celu ich opublikowania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz