Translate

wtorek, 17 listopada 2009

Włoszczowa: u 6 kłusowników policjanci znaleźli nielegalną broń, sidła, charty, a także zacier


Włoszczowscy policjanci zatrzymali dziś 6 osób podejrzanych o kłusownictwo na terenie powiatu włoszczowskiego. Znaleziono u nich m.in. nielegalną broń, amunicję i sidła. Ujawnionili także hodowlę psów - chartów bez wymaganego zezwolenia. Ponadto mundurowi u jednego z nich znaleźli także 100 litrów zacieru, aparaturę do produkcji bimbru i 2 litry gotowego wyrobu.

U 33- letniego mieszkańca gminy Włoszczowa, funkcjonariusze znaleźli 4 psy - charty, które hodował bez wymaganego zezwolenia. Ponadto posiadał wnyki do chwytania dzikiej zwierzyny. Za tego rodzaju „działalność” grozić mu może nawet do jednego roku więzienia.
Z podobną karą musi się liczyć się 48 – letni mieszkaniec gminy Kluczewsko, u którego policjanci, także u niego znaleźli wnyki.

Sidła posiadał również 34 - letni mieszkaniec gm. Krasocin, który oprócz akcesoriów „łowieckich” posiadał amunicją myśliwską. Mundurowi znaleźli u niego także 100 litrów zacieru, aparaturę do produkcji bimbru i 2 litry gotowego wyrobu. Mężczyzna może odpowiadać nie tylko za nielegalne posiadanie amunicji, ale i też produkcję bimbru. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji mogą odpowiadać trzej mieszkańcy gm. Kluczewsko. w wieku od 44 do 54 lat. Policjanci znaleźli u nich broń długą, rewolwer oraz broń pneumatyczną. Może im za to grozić nawet do 8 lat więzienia.

PS

Zdjęcie pochodzi z archiwum Biura Prasowego KWP w Kielcach, udostępnione w celu opublikowania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz