Translate

wtorek, 10 listopada 2009

Żelisławice: przedszkolaki uzbierały największa „Górę Grosza” w Świętokrzyskiem


Publiczne Przedszkole w Żelisławicach, (gmina Secemin) zajęło pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim w akcji „Góra Grosza”. Przedszkolaki zebrały ponad 370 złotych. Zgodnie z regulaminem akcji Przedszkole otrzymało nagrodę
w wysokości 5 tys. zł.


Pieniądze będą przekazane na pomoc rodzinnym domom dziecka, oraz tym placówkom, które tworzą małe, kameralne mieszkania dla usamodzielniającej się młodzieży – poinformowała mnie Magdalena Molska z Towarzystwa Nasz Dom.

Już po raz dziewiąty uczniowie szkół i przedszkoli z całej Polski (ponad 10 tysięcy szkół) zebrali 180 ton drobnych monet o wartości ponad 2, 4 miliona złotych. Ogólnopolską akcję „Góra Grosza” prowadzi od dziesięciu lat Towarzystwo „Nasz Dom”.

- Uwaga!!! Rozpoczynamy już dziesiątą, jubileuszową edycję akcji „Góra Grosza” 2009, która odbędzie się we wszystkich typach szkół z całej Polski w dniach od 23 listopada do 4 grudnia. To jedna z największych akcji społecznych w Polsce, bierze w niej udział kilka milionów uczestników!!! – apeluje Magdalena Molska z Towarzystwa Nasz Dom.

Pełna informacja na temat pomocy przyznanej domom dziecka znajduje się na stronie internetowej Towarzystwa NASZ DOM: http://www.towarzystwonaszdom.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz