Translate

wtorek, 12 maja 2009

Kielce: Kolorowe Emocje 2009 na Placu Artystów (zapowiedź)


Setki dzieci, mnóstwo konkursów z nagrodami, występy artystyczne, ale przede wszystkim wielkie malowanie – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na kielczan w najbliższą sobotę. Na Placu Artystów odbędą się Kolorowe Emocje 2009.

Agencja inplusPR z Wrocławia zaprasza na otwartą, plenerową imprezę pn. „Kolorowe Emocje 2009”, organizowaną nieprzerwanie od 2005 roku, a która jest obecnie jednym z największych w Polsce, prospołecznych projektów dla dzieci. W tym roku odbędzie się aż w 13 miastach. W Kielcach po raz pierwszy w sobotę,16 maja br. o godz. 11 przy ul. H. Sienkiewicza .

„Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest ekologia oraz „Świat Żywiołów”. Dlatego głównym zadaniem małych uczestników stanie się pomalowanie specjalnej makiety, podzielonej na cztery części - Wodę, Ziemię, Powietrze i Ciepło – czyli żywioły władające Wszechświatem. Każde dziecko otrzyma pędzel, farby oraz pelerynkę chroniącą ubranie przed ewentualnym zabrudzeniem. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą przeszkoleni moderatorzy i hostessy” – informuje główny organizator Kamil Kubicz w specjalnym komunikacie.

Organizator zapewnia, że Kolorowe Emocje mają jednak nie tylko bawić, ale także przekazywać pozytywne wartości i uczyć. Dlatego, oprócz malowania, będą się odbywać również liczne zabawy edukacyjne występy artystyczne i konkursy ekologiczne - oczywiście podporządkowane zgodnie z tematem imprezy wszystkim czterem Żywiołom. Nie zabraknie ekologicznych zagadek, czytania bajek, ale także pokazów kolorowych kuglarzy.

Wszystkie maluchy otrzymają praktyczny przewodnik zachowań proekologicznych, a na koniec złożą wspólnie Ślubowanie Małego Ekologa, zobowiązując się do ochrony przyrody nie tylko od święta, ale na co dzień. Podobne atrakcje będą w tym samym czasie czekały na dzieci z Torunia.

Kolorowe Emocje odbyły się już w Białymstoku i Rzeszowie (9 maja).W kolejnych tygodniach odwiedzą jeszcze: Łódź, Wrocław, Gliwice, Opole, Poznań, Pobiedziska, Gdynię, Szczecin i Gorzów Wielkopolski.

Jest to jeden z największych w kraju otwartych, prospołecznych projektów, skierowanych do dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Mecenasem i pomysłodawcą wydarzenia jest firma Baumit. Za organizację odpowiada Agencja inplusPR z Wrocławia. Patronat honorowy sprawują m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, SARP.


PS

Zdjęcie udostępnione przez Agencję inplusPR z Wrocławia w celu opublikowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz