Translate

środa, 13 maja 2009

Kielce: "People, Streets, Tokyo" i inne wystawy fotograficzne


Rafał Nowak przez kilka dni zwiedzając stolicę Japonii zrobił kilka tysięcy fotografii. Wybrał z nich kilkadziesiąt najlepiej oddających urok Tokio. Tematyka zdjęć nie była przypadkowa. Fotografowane miejsca artysta postrzegał przez pryzmat ludzi, którzy tam mieszkają, żyją, pracują

W najbliższy piątek 15 maja br. o godz. 18.wernisaż wystawy fotograficznej pt. "People, Streets, Tokyo" zainauguruje tegoroczny sezon wystaw w kieleckiej Galerii „Lakiernia” w Bazie Zbożowej przy ul. Zbożowej 4 w Kielcach. Będzie można ją oglądać do 3 czerwca b.r. Autorem kilkudziesięciu zdjęć, które pokazane zostaną podczas wystawy, jest Rafał Nowak, wiceprezes Fundacji Kultury Wici, od lat prywatnie i zawodowo zajmujący się fotografią.

Wszystkie zdjęcia powstały podczas spontanicznej podróży do Japonii w ubiegłym roku. Autor starł się oddać klimat tego miejsca podpatrując ludzi w codziennych, zwyczajnych dla nich sytuacjach.
Ponadto ‘Lakiernia” proponuje także w najbliższym czasie inne wystawy fotograficzne. Najbliższa ma tytuł „Nikiszowiec”. Wernisaż jej odbędzie się 5 czerwca br. o godz. 17. Jest ona efektem plenerów uczestników Warsztatów Fotograficznych z Krakowskiego Dworku Białoprądnickiego w dzielnicy Nikiszowiec w Katowicach. Świetnie jest tam zachowana architektura dzielnicy. Dzięki niepowtarzalnemu klimatowi często zjeżdżają tam, by się zainspirować twórczo, malarze, filmowcy i artyści fotograficy.
Zainteresowanie powinna wzbudzić także pokonkursowa wystawa fotografii piątej edycji konkursu fotograficznego „Kieleckie Inaczej 2009” - zorganizowanego przez Fundację Kultury Wici. Wernisaż zaplanowany jest na 26 czerwca br. na godz. 17.

PS

Powyższe zdjęcia nadesłali organizatorzy wernisażu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz