Translate

poniedziałek, 11 maja 2009

Targi Kielce: Autostrada-Polska, Trafic-Expo, Maszbud, Technologia i Infrastruktura Lotnisk


Na targach branży infrastruktury i budownictwa drogowego prezentować się będzie w kieleckich halach targowych blisko 800 wystawców z 25 państw. Swoje produkty zaprezentują firmy z Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Korei, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Od jutra w halach Targów Kielce rozpoczynają się: XV Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, V Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO, XI Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz III Targi Technologia i Infrastruktura Lotnisk. Trwać będą do 15 maja br. Planowana jest też na godz. 11.30 konferencja prasowa z udziałem ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka oraz dyrektora generalnego Dróg Krajowych i Autostrad, Lecha Witeckiego.

Na XV Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA ofertę przedstawią największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym. Prezentowane będą ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związanej z eksploatacją dróg i autostrad.

„Tegoroczna edycja, pomimo niezbyt korzystnych prognoz., nie będzie odbiegała od ubiegłorocznej. Zaprezentuje się blisko 800 wystawców z 25 państw.. Targi te są największą imprezą targową sektora drogownictwa w Polsce i jedną z największych w Europie. Od kilku lat na tę wystawę przyjeżdżają praktycznie wszystkie firmy, mające jakikolwiek związek z budową dróg i autostrad. Od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej targi stały się również platformą biznesową, umożliwiającą współpracę firm zachodnich z firmami z Ukrainy, Białorusi, Rosji.” – informuje Barbara Sipa, specjalista PR Targów Kielce..

Jak co roku targom towarzyszy bogaty program konferencji naukowo-technicznych, seminariów i prezentacji firm. Pierwszego dnia targów - 12 maja odbędzie się zorganizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów konferencja pt. „Nowoczesne systemy ochrony antykorozyjnej obiektów mostowych”. Następnego dnia Targi Kielce zachęcają do dyskusji podczas spotkania poświęconego tematyce oświetlenia, znakowań optycznych dróg i ich sygnalizacji. W ostatni dzień targów, poświęcony Generalnej Dyrekcji Dróg i Mostów, odbędzie się Konferencja Techniczno - Historyczna w 190. rocznicę powstania Generalnej Dyrekcji Dróg i Mostów pt. "Aby mierzyć drogę przyszłą – trzeba wiedzieć skąd się wyszło".

AUTOSTRADZIE-POLSKA towarzyszą V Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO. Zakres tematyczny targów TRAFFIC-EXPO obejmuje infrastrukturę dla transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i wodnego, utrzymanie istniejącej sieci komunikacyjnej, zarządzanie ruchem, systemy bezpieczeństwa oraz technologie i osprzęt infrastrukturalny.
W tym samym terminie odbędą się także XI Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD, na których oferty zaprezentują producenci i dealerzy maszyn budowlanych, wykonawcy sprzętu pomocniczego do robót ziemnych oraz urządzeń dźwigowych, koparek i ładowarek.

Odbywać się będą także III Targi Technologia i Infrastruktura Lotnisk. Jest to międzynarodowa specjalistyczna wystawa, która daje możliwość zaprezentowania sprzętu, technologii, usług dla lotnisk i linii lotniczych na szybko rozwijającym się rynku zarówno polskim, jak i światowym. Tutaj prezentowane są najnowsze technologie, produkty i usługi. W tym roku między innymi samoloty, sprzęt i technologie odladzania maszyn oraz hangary lotniskowe. Zaprezentowany zostanie również projekt portu lotniczego w Kielcach.

Na stoiskach firm ze Szwajcarii, Czech, Litwy i Polski zobaczyć można będzie przede wszystkim systemy techniczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania lotniska, wyposażenie wnętrz terminali, urządzenia wspomagania naziemnego oraz wszystko co związane jest z projektowaniem, komunikacją, zabezpieczeniami, pojazdami oraz usługami zewnętrznymi. W kieleckich halach targowych znaleźć będzie można również pojazdy wykorzystywane na lotniskach: dźwigi, pojazdy specjalne i te służące do przewozu pasażerów, cysterny samochodowe, a nawet wózki widłowe.

„Uczestnikami wystawy co roku są instytucje rządowe odpowiedzialne za rozwój transportu lotniczego i infrastruktury lotniskowej, zarządy portów lotniczych, samorządy zainteresowane powstaniem lub rozwojem portu lotniczego, przedstawicieli linii lotniczych, przedstawicieli aeroklubów, firmy consultingowe i prawnicze branży transportowej, banki, firmy ubezpieczeniowe, organizacje i stowarzyszenia branżowe oraz wiele innych firm z kraju i zagranicy, oferujących produkty i usługi na potrzeby lotnictwa” – informuje Joanna Massalska, specjalista ds. PR Targów Kielce.

Tym targom towarzyszyć będzie Konferencja „Nowe Wyzwania w Rozwoju Transportu Lotniczego”. Zostanie ona poświęcona aktualnym zagadnieniom związanym z rozwojem lotnisk w Polsce na tle bieżącej oceny ich stanu oraz najnowszych prognoz rozwoju przewozów pasażerskich i towarowych, rzutujących na potrzeby w zakresie przepustowości lotnisk i przestrzeni powietrznej, uwzględniając również krótkoterminowe wzrosty tych potrzeb.

PS


W związku ze spodziewanymi ewentualnymi trudnościami komunikacyjnymi w Kielcach z powodu dużej ilości wystawców i sporego zainteresowania imprezami targowymi, organizatorzy poprosili redakcje o opublikowanie specjalnej mapki pokazującej dojazdy do Targów Kielce

1 komentarz:

  1. Musimy się uczyć jak budować autostrady, aby nie tylko Kulczyk Holding mógł je budować!

    OdpowiedzUsuń