Translate

piątek, 24 kwietnia 2009

Kielce: w 30 miesięcy za 285 milionów wylot wschodni

Umowa na budowę w Kielcach wylotu wschodniego drogi ekspresowej nr 74 w kierunku Lublina przewiduje, że kosztować on będzie blisko 285 milionów złotych, a jego realizacja potrwa 30 miesięcy.

„Nowy wylot drogi ekspresowej nr 74 z Kielc do Cedzyny w kierunku Lublina i Rzeszowa będzie miał blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,1 km). Przedsięwzięcie zakłada budowę węzła z tunelem w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej ( drogi 74) pod Aleją Solidarności ( pod drogą krajową 73)” – poinformował dzisiaj Dariusz Detka, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga, będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Cedzyny. Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej. Dlatego też nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań.

W tejże inwestycji przewidziane jest wybudowanie także m.in. kładki dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską, oraz wiaduktów: nad drogą 74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74. Zaplanowana jest także budowa mostu na Lubrzance oraz rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi 74.

Inwestorem jest kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą - Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” Spółka z o.o.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz