Translate

piątek, 17 kwietnia 2009

Kielce: wojewoda zaprasza do udziału w Biegu Europejskim

W celu upamiętnienia piątej rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz popularyzacji biegania odbędzie się w Kielcach „Bieg Europejski”. Do licznego udziału w nim zaprasza wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka Karuba.

Do 30 kwietnia br. można zgłaszać chęć udziału w Biegu Europejskim organizowanym przez wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Kielcach oraz Kielecki Klub Lekkoatletyczny. Impreza odbędzie się 9 maja br. w Parku Miejskim w Kielcach.

„Będzie ona uczczeniem piątej rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz popularyzacja biegania jako najprostszej formy sportu dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych” – przeczytałem w dzisiejszym komunikacie Biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.

W sobotę o godz. 1100 ze startu w Parku Miejskim wystartują zawodnicy w wielu kategoriach i na różnych dystansach. Uczniowie z podstawówek będą mieli do pokonania dystans 800 metrów, gimnazjaliści – 1200 m. W dwóch biegach głównych wystartują zawodnicy w wieku od rocznika 1992 wzwyż. Kobiety będą miały do pokonania dystans 1600 m., zaś mężczyźni – 2400 m.

Organizatorzy zapraszają zarówno drużyny, jak i też osoby indywidualne. Zgłoszenia drużyn należy składać do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, tel./fax. 0-41 342-16-93. Zaś do sekretariatu zawodów w dniu startu do godz. 10 będą mogli się zgłaszać jeszcze tylko zawodnicy indywidualni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz