Translate

środa, 11 lutego 2009

Kielce: specjalne nabożeństwa we wszystkich szpitalach

We wszystkich kieleckich szpitalach i domach pomocy społecznej odbyły się dzisiaj specjalne nabożeństwa w intencji chorych. Potem księża kapelani wraz z wolontariuszami odwiedzili niemal wszystkich chorych składając im najlepsze życzenia i zapewnienie o wspólnotowej modlitwie.

Dzisiaj Diecezja Kielecka pod przewodnictwem swojego ordynariusza bp Kazimierza Ryczana przeżywała Światowy Dzień Chorego. Centralną uroczystością tych obchodów była Msza św. sprawowana przez kilkudziesięciu kapłanów z Kielc pod przewodnictwem Ordynariusza bp Ryczana w diecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kielcach, który w homilii mówił o sensie cierpienia oraz potrzebach chorych. Na diecezjalne obchody Dnia Chorego obok chorych, przybyli ich opiekunowie i lekarze.

Po Mszy św. i nabożeństwie w intencji chorych młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Kielcach przedstawiła montaż słowno – muzyczny pod tytułem: „Miłość się rodzi w naszych sercach”. W spotkaniu uczestniczyło niemal tysiąc chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów z Kielc i okolicy.

Ponadto we wszystkich szpitalach i domach pomocy społecznej odbyły się specjalne nabożeństwa w intencji chorych. Potem księża kapelani wraz z wolontariuszami odwiedzili niemal wszystkich chorych składając im najlepsze życzenia i zapewnienie o wspólnotowej modlitwie. Również w wielu kościołach diecezji odprawiono specjalne nabożeństwa w intencji chorych.
Spotkanie z chorymi i niepełnosprawnymi było też doskonałą okazją, aby podziękować lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom i wszystkim wolontariuszom, którzy z oddaniem i troską niosą pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym każdego dnia.

„W placówkach Caritas Kieleckiej przebywa na stałe lub korzysta z pomocy dziennej ok. 500 osób; kolejne 4,5 ÷ 5 tys. osób niepełnosprawnych korzysta z rehabilitacji i usług opiekuńczych oferowanych przez Caritas Diecezji Kieleckiej” – poinformował mnie dzisiaj ks. Stanisław Słowik – dyrektor Kieleckiej Caritas.

W Diecezji Kieleckiej ogółem w 16 szpitalach przebywa ok. 5 tys. chorych, drugie tyle przebywa w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz