Translate

środa, 11 lutego 2009

Kielce: Światowy Dzień Kota


Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Polskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zamierza zorganizować Światowy Dzień Kota. „Biletem wstępu” na imprezę będzie karma dla bezdomnych kotów. Zaproszeni zostali wszyscy opiekunowie kotów razem ze swoimi pupilami.

W najbliższą niedzielę, 15 lutego w holu Muzeum Zabawek i Zabawy w godz. 15 – 17:00 odbędzie się spotkanie wielbicieli mruczących czworonogów.

„W planach spotkania są m.in.: towarzyskie rozmowy o kotach, konkursy dla kotów. Dla dzieci przewidziano miniwarsztaty origami: wszystkie dzieci będą miały okazję złożyć z kwadratowej kartki papieru… głowę kota. Na wszystkich opiekunów kotków, zaniepokojonych stanem zdrowia swoich pupili czekać będzie lekarz weterynarii Michał Geller z lecznicy „Cztery Łapy”, który udzieli bezpłatnych porad. Odbędzie się także pokaz kotów bezdomnych połączony z możliwością ich adopcji” – poinformowała mnie Agnieszka Kozłowska-Piasta - kierownik działu oświaty i marketingu kieleckiego Muzeum Zabawek i Zabawy.

W sali konferencyjnej odbędą się multimedialne pokazy fellinoterapii, a jeśli pogoda dopisze na dziedzińcu pojawią się specjalni goście Światowego Dnia Kota – ze stajni Elbara przyjadą koza i dwa kucyki, na których dzieci będą mogły jeździć. „Biletem wstępu” na imprezę będzie karma dla bezdomnych kotów. Wielki wiklinowy kosz w holu Muzeum czeka.

„Światowy Dzień Kota to okazja, aby przypomnieć o bezdomnych, nieszczęśliwych zwierzętach, które zginą bez naszej pomocy. To ważna nauka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych” wyjaśnia Jolanta Podsiadło - dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.

Światowy Dzień Kota przywędrował do Polski z Włoch. W naszym kraju święto tych miauczących czworonogów obchodzone jest dopiero od dwóch lat. Muzeum Zabawek i Zabawy już od 2 lat współpracuje z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, zbierając karmę dla bezdomnych zwierząt.
Foto. AndrzejPiskulak
Na zdjęciu 2.5 - letni Kubuś bawi się (z) kotem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz