Translate

środa, 18 lutego 2009

„ KIELCE. ZIMA - SPORT 2009” - największe targi branży sportowej i outdoorowej


Ponad 200 wystawców z czternastu państw zapowiedziało swój udział w rozpoczynających się jutro w halach targowych Targów Kielce XIX Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej „KIELCE ZIMA - SPORT 2009”. Przybędą oni m.in. z: Wielkiej Brytanii, Pakistanu, Włoch, Węgier, Niemiec, Austrii, Francji, Danii, Tajwanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Czech, Słowacji, Hiszpanii i w większości z Polski. Tysiące par butów narciarskich i treckingowych, setki kasków i gogli oraz odzież sportową pokażą między innymi tacy potentaci, jak m.in.: Alpina, Atomic, Giro, Diverse czy Wolf Gang Polska. Targi potrwają do 22 lutego.


„ KIELCE. ZIMA - SPORT 2009” - to największe targi branży sportowej i outdoorowej w Polsce, organizowane z myślą o producentach, dystrybutorach, przedstawicielach, których łączy wspólna branża i pasja – sport. Ta impreza umożliwia nawiązanie nowych kontaktów, wymianę doświadczeń, podsumowanie wzajemnej współpracy oraz zdobycie baz danych” – czytam w materiałach prasowych, jakie otrzymałem z biura prasowego Targów Kielce.

Poza ekspozycją wystawienniczą ciekawostką będzie zapewne pokaz mody sportowej. Organizatorzy liczą że zwiedzający zainteresują się kolekcjami i naocznie przekonają się, że jest, co na siebie założyć, ażeby poczuć się nie tylko modnie, ale również komfortowo.

Na terenie zewnętrznym Targów Kielce na specjalnie przygotowanej śnieżnej konstrukcji odbędą się otwarte ekstremalne zawody snowboardowe i narciarskie. Zawodnicy podczas zjazdu będą pokonywać specjalnie przygotowane przeszkody. Wygra ten zawodnik, który pokona przeszkody jak najefektowniejszym trickiem.

Ubiegłoroczna edycja targów KIELCE ZIMA SPORT 2008 spotkała się z ogromnym zainteresowanie zarówno zwiedzających jak i firm prezentujących swoje oferty. Przez cztery dni w kieleckich halach targowych 220 firm prezentowało kolekcje sportowej mody, najnowszy i najnowocześniejszy sprzęt, nie zabrakło również propozycji dla zdrowego stylu życia – wszystko na sezon 2008–2009. Te targi, będące imprezą z cyklu B2B okazały się jednym z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych tej branży nie tylko w kraju, ale również w Europie.

Hitem ubiegłorocznym były między innymi kaski snowboardowe z wbudowanym systemem bluetooth. Dzięki temu podczas jazdy bez problemu można odebrać telefon czy słuchać muzyki. Ponadto na stoisku firmy Head obejrzeć można było specjalne buty narciarskie, w których równie dobrze można wybrać się na spacer. Narty natomiast, zamontowany miały specjalny system Chip Intelligence, który stabilizuje nartę na śniegu podczas jazdy. Jeśli chodzi o odzież, to hitem targów była bez wątpienia kolekcja snowboardowa Rip Curl prezentowana na stoisku Ski Team. Kombinezony w futurystyczne wzory zaprojektował Jon Burgerman – brytyjski artysta, którego wystawy rysunku i animacji odnoszą sukcesy na całym świecie. To jedna z najbardziej pożądanych kolekcji przez snowboardowców na świecie. Obok najnowocześniejszego sprzętu furorę zrobiło także stoisko z tradycyjnymi drewnianymi sankami, o których już niestety mało kto pamięta. Podczas targów odbyły się także pokazy mody oraz jazdy na rolkach.

Targi Kielce, to wicelider rynku targowego w Polsce, drugi, co do wielkości ośrodek wystawienniczy w kraju ze 100 tys. zewnętrzną powierzchnią wystawienniczą. Powierzchnia 6 hal wystawienniczych wynosi 30 tys. m/kw. Poza licznymi parkingami, Targi Kielce posiadają, jako jedyne w Polsce poligon dla pokazów dynamicznych. Spółka organizuje rocznie blisko ponad 40 imprez targowych, m.in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Targi Kielce są laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu, nagroda Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie, „Gepard Biznesu”, „Gazela Biznesu”, Pierwszy i Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

PS

Fotografia pokazująca ubiegłoroczne stoiska z obuwiem, sprzętem i ubiorami udostępniona została mi do wykorzystania w swoich publikacjach przez Biuro Prasowe Targów Kielce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz