Translate

środa, 18 lutego 2009

Parlament Europejski uczcił pamięć polskiego inżyniera

Minutą ciszy rozpoczęło się dzisiejsze posiedzenie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Posłowie uczcili w ten sposób pamięć polskiego zakładnika porwanego i zamordowanego przez terrorystów w Pakistanie. Najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny i przyjaciół polskiego obywatela przekazał przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering.

"Dzisiaj muszę zacząć od podzielenia się z Wami bardzo smutnymi wiadomościami" - rozpoczął posiedzenie plenarne przewodniczący Hans-Gert Pöttering (cytuję z komunikatu, jaki otrzymałem z Serwisu Prasowego Parlamentu Europejskiego)

"Dwa tygodnie temu Piotr Stańczak, polski inżynier, który od końca września był zakładnikiem terrorystów w Pakistanie, został zamordowany przez osoby przetrzymujące go. Chciałbym po raz kolejny, w imieniu nas wszystkich, przekazać najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje dla jego rodziny i przyjaciół. Zdecydowanie potępiam ten barbarzyński akt na niewinnym obywatelu Polski i Unii Europejskiej" – mówił przewodniczący Hans-Gert Pöttering.

„Przewodniczący Parlamentu powiedział, że terroryzm to jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa, stabilności i wartości demokratycznych wspólnoty międzynarodowej, a walka z nim musi pozostać podstawowym i kluczowym priorytetem politycznym” – czytam w komunikacie podpisanym przez Andrzeja Sanderskiego, dyrektora polskiego Serwisu Prasowego Parlamentu Europejskiego.

"Niech spoczywa w wiecznym pokoju!" - powiedział po polsku przewodniczący Pöttering. Europosłowie zgromadzeni na sali plenarnej uczcili pamięć Piotra Stańczaka minutą ciszy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz