Translate

czwartek, 5 lutego 2009

Ponad 88 mln zł dla gmin i parafii

88 milionów 652 tysiące złotych trafią do samorządów, parafii oraz instytucji, które złożyły wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach działania „Inwestycje w sferę dziedzictwa kulturowego, turystyki i sportu”. Zarząd Województwa, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa, wybrał najlepsze projekty zgłoszone do tego konkursu.

„Spośród zgłoszonych na konkurs projektów, 59 zostało pozytywnie ocenionych pod względem merytorycznym (ubiegały się o ponad 174 mln zł dofinansowania), zaś Zarząd Województwa do realizacji wybrał 46 najlepszych, które zostaną dofinansowane kwotą 88 mln 652 tys. zł” – dowiedziałem się o rzecznika prasowego świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego – Iwony Sinkiewicz

Wśród nich jest ponad 20 projektów zgłoszonych przez parafie i organizacje kościelne, które ubiegały się o dofinansowanie na prace remontowe i konserwatorskie w obiektach sakralnych czy na rozbudowę centrów turystyki kościelnej - przykładem jest tu projekt Bractwa Matki Bożej Miłosierdzia Skarżyska Kam. – "Modernizacja i rozbudowa skarżyskiego Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Ostra Brama” (projekt wsparty kwotą 3,79 mln zł).

Dofinansowanie otrzyma też m.in. Automobilklub Kielce na przebudowę leśnego odcinka Toru Kielce w Miedzianej Górze (dofinansowanie z RPO – 2,36 mln zł), Muzeum Narodowe w Kielcach na renowację zabytkowego parku przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (1,8 mln zł), gmina Wiślica na projekt „Tysiącletnia Wiślica – śladami świetności” (urządzenie ścieżki historycznej i prace remontowe w obiektach zabytkowych, w tym oświetlenie podziemi bazyliki) oraz gmina Baćkowice na budowę kompleksu sportowego z basenem w Baćkowicach.

c1c09b518844e5cf08f62b742b4fd4d7

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz