Translate

piątek, 27 lutego 2009

Warszawa: gościć będą unijni komisarze

W poniedziałek 2 marca, będą przebywać w Warszawie unijni komisarze: Jacques Barrot, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za sprawy sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa oraz Andris Piebalgs, odpowiedzialny za sprawy związane z energią – poinformowało dziś Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie

„Podczas jednodniowej wizyty w Polce, Komisarz Jacques Barrot spotka się w wicepremierem, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Grzegorzem Schetyną, z Illka Laitinenem - dyrektorem unijnej agencji Frontex (Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej), a także pojedzie z krótką wizytą na wschodnią granicę Polski” – poinformowała dzisiaj Marta Angrocka-Krawczyk z Wydziału prasowego Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Natomiast komisarz Andris Piebalgs w trakcie krótkiej wizyty weźmie udział w Międzynarodowej Konferencji Ekspertów "Energetyczne bezpieczeństwo Polski i Europy". W konferencji obok unijnego komisarza wezmą udział m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek i Waldemar Pawlak - wicepremier i minister gospodarki. Konferencję poprowadzi Janusz Steinhoff - były wicepremier i minister gospodarki. Wśród uczestników konferencji znajdą się przedstawiciele administracji rządowej, największych firm energetycznych w Polsce, uczelni wyższych oraz instytucji zajmujących się energetyką.

Program wydarzeń z udziałem komisarza Andrisa Piebalgsa obejmuje jego wystąpienie wprowadzające pt. "Zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii poprzez integracje rynku i inwestycje". Później zorganizowany będzie panel pt. "Wspólna polityka energetyczna Unii Europejskiej jako element bezpieczeństwa energetycznego Polski – ciągłość dostaw, rozwój rynku (inwestycje), CO2, projekty tranzytowe, źródła energii"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz