Translate

środa, 25 marca 2009

47 mln zł dla przyszłości dzieci z pięciu województw

Z pieniędzy Unii Europejskiej w kwocie 47 mln zł. będzie współfinansowany projekt adresowany do 2700 szkół z województw: lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, podkarpackiego. W regionie świętokrzyskim będzie on realizowany w 270 szkołach, gdzie każda z nich otrzyma środki dydaktyczne i materiały wspierające nauczycieli o wartości 8 tys. zł. Stwarza to szansę na naukę w nowoczesnej szkole dla ponad 130 tys. pierwszaków.

W Muzeum Narodowym w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja unijnego projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” - jednego z największych tego typu programów edukacyjnych w Polsce. Patronat nad projektem objął marszałek Adam Jarubas.

„Projekt opiera się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, która zakłada, że każde dziecko ma pewien potencjał inteligencji rozwiniętych w różnym stopniu np. matematyczno-logiczna, językowa. Ważny jest więc rozwój dziecka jako jednostki pod kątem jego predyspozycji. Beneficjentem programu jest Grupa Edukacyjna S.A., wydawca podręczników MAC Edukacja” - wyjaśnia Iwona Sinkiewicz – rzecznik prasowy świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz