Translate

wtorek, 24 marca 2009

Kielce: STOM, SPAWALNICTWO i CONTROL-STOM

Ponad 250 wystawców z 18 krajów zaprezentuje się jutro, 25 marca w halach Targów Kielce podczas: II Salonu Technologii Obróbki Metali STOM, IX Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM oraz IV Międzynarodowych Targów Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO.

W halach Targów Kielce swoje stoiska będą miały firmy z: Polski, Włoch, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Węgier, Austrii, Chin, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych, Indii, Japonii i Korei.

„Podczas salonu STOM, który okazał się najlepszym debiutem targowym w Kielcach w 2008 roku, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obróbki metali, oprzyrządowania technologicznego obrabiarek, oprogramowania, wspomagania komputerowego procesów obróbki oraz bezpieczeństwa i higieny pracy” – informuje Joanna Massalska specjalista ds. Public Relations Targów Kielce.

Na stoiskach będzie można zobaczyć maszyny, narzędzia, roboty, automaty, ale i całe linie technologiczne. Podczas Salonu Technologii Obróbki Metali STOM w Kielcach nie zabraknie też specjalistycznych szkoleń oraz certyfikacji. Swoje stoiska zaprezentują instytucje, instytutu, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, ośrodki targowe oraz wydawnictwa branżowe.

Równolegle do Salonu Technologii Obróbki Metali odbędą się CONTROL-STOM – czyli Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej.
„Organizując tę wystawę Targi Kielce spełniły oczekiwania specjalistów, wystawców i zwiedzających. Z roku na rok na rynku technik pomiarowych zwiększa się konkurencja, dlatego spotkanie w kieleckim centrum wystawienniczym to kolejna duża szansa na pozyskanie klientów, zdobycie nowych kontaktów oraz podkreślenie swojej pozycji w branży. Połączenie salonu technik pomiarowych z obróbką metali jest niezwykle korzystne dla gości, którzy odwiedzą wystawę” – wyjaśnia Joanna Massalska.

Podczas Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej będzie można zobaczyć między innymi najnowocześniejszy sprzęt kontroli pomiarowej, aparaturę badawczą i wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych. Nie zabraknie również najnowszych trendów rozwoju tej branży. Podobnie jak podczas jesiennego CONTROL-TECHU wystawa organizowana jest przy współpracy z Politechniką Świętokrzyską, której baza naukowa jest nieocenionym źródłem wiedzy.

Trzecią imprezą, jest SPAWALNICTWO czyli IV Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa. W ramach imprezy pokazane zostaną najnowsze maszyny, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne i materiały stosowane w spawalnictwie, maszyny, urządzenia i osprzęt do spawania, materiały spawalnicze, systemy komputerowe wspomagające procesy spawalnicze, roboty, automaty, linie technologiczne czy gazy techniczne. Swoją ofertę przedstawią firmy zajmujące się świadczeniem usług spawalniczych, jak i instytucje badawczo-rozwojowe, specjalizujące się w tej dziedzinie. Targi te to najlepsza okazja do wymiany doświadczeń, ale także zaprezentowania swojej oferty kontrahentom zarówno z Polski jak i zagranicy.

Organizatorzy zapowiadają, że stoiska wystaw STOM, SPAWALNICTWO i CONTROL - STOM bogate będą w rynkowe hity i nowości.

Na przykład firma OBERON zaprezentuje ECOMO ESP-603 wysokoobrotową szlifierkę pneumatyczną, której ergonomiczna i stabilna obudowa powlekana elastomerem umożliwia długotrwałą pracę bez zmęczenia. Długi czas pracy zapewnia jej system naolejania umieszczony na rękojeści - „LUBE RING”.

Natomiast firma AUER Polska pokaże bezpyłową kabinę śrutowniczą. Urządzenie to pozwala na ekonomiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego prowadzenie procesu szorstkowania, gratowania, usuwania rdzy, piasku i zgorzeliny oraz docierania, matowania, oczyszczania i umacniania powierzchniowego.

Fabryka Narzędzi GLOB pokaże z kolei pilarkę tarczową do stali METAL DEVIL 178 mm, która dzięki zastosowaniu węglików oraz specjalnej konstrukcji tarczy powoduje, że podczas cięcia stali materiał nie jest nagrzewany, a ilość powstających iskier jest nieznaczna. Powierzchnia po przecięciu jest równa i czysta - nie wymaga dalszej obróbki.

W ramach targów odbędzie się także specjalistyczne seminarium „Współczesne problemy obróbki metali”, podczas którego podejmowane będą między innymi takie tematy jak wybrane zagadnienia konstrukcyjno – technologiczne teksturowania powierzchni ślizgowych elementów maszyn, badania symulacyjne procesu usuwania szumów z sygnału pomiarowego z wykorzystaniem analizy falkowej czy możliwości dokładnego pomiaru odchyłek walcowości na stanowisku roboczym lub obrabiarce. Prelegentami będą wykładowcy współpracującej z Targami Kielce Politechniki Świętokrzyskiej.

Targom towarzyszyć będzie również promocja książki prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, rektora Politechniki Świętokrzyskiej, pt. „Pomiary geometryczne powierzchni. Zarysy kształtu, falistość i chropowatość”.

Targi Kielce, najdynamiczniej rozwijający się ośrodek wystawienniczy w kraju, wicelider rynku targowego w Polsce. Spółka organizuje rocznie blisko 50 imprez targowych, m.in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz