Translate

poniedziałek, 23 marca 2009

Kielce: wytrzymałościowo - turystyczna „25 - tka Świętokrzyska”

W sobotę 28 marca br. miłośnicy wytrzymałościowych marszobiegów zmierzą się z rywalami i z samym sobą na dystansie 25 – kilometrowej trasy górzysto – leśnej w Górach Świętokrzyskich. Będzie to już piąta edycja tej ciekawej imprezy krajoznawczo- wytrzymałościowej.


Start rozpocznie się w Zagnańsku kolo Dębu „Bartka”. Uczestnicy pójdą szlakiem przez Świnią Górę i malowniczy rezerwat Dalejów do Suchedniowa. W Leśnictwie Kruk nastąpi zakończenie imprezy. Mapkę z dokładnym przebiegiem trasy zainteresowani otrzymają przy weryfikacji.

„25-tka Świętokrzyska jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno - wytrzymałościową. Trasa marszu przebiega terenem górzystym i wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie wraz z opiekunem” – informuje Oddział Świętokrzyski PTTK.
Zbiórka uczestników nastąpi 28 marca br. o godz. 9:00 w Kielcach na parkingu obok MC Donalda przy ul. Żytniej. Celem imprezy jest m.in.: poznanie walorów turystycznych Ziemi Świętokrzyskiej, propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, przyjemne spędzenie soboty, zdobycie punktów do weryfikacji odznak regionalnych i turystyki kwalifikowanej.

W ramach wpisowego organizatorzy dla każdego uczestnika zapewniają m.in.: pamiątkowy dyplom za udział w imprezie, okolicznościowy znaczek, obsługę przewodnicką na trasie, ciepły posiłek na mecie, ubezpieczenie, transport autokarowy na trasie Kielce – Zagnańsk, potwierdzenie GOT i OTP oraz odznak regionalnych oraz miłą atmosferę i wspólną zabawę przy ognisku.

Do obowiązków uczestników należy m.in.: posiadanie odpowiedniego ubioru i ekwipunku i przestrzeganie Karty Turysty, przepisów przeciwpożarowych, ruchu drogowego i ochrony przyrody. Choć organizatorzy nie prowadzą klasyfikacji za zajęte miejsce i uzyskany czas, to od lat na tego rodzaju imprezach nieoficjalna klasyfikacja ma dla startujących znaczenie honorowe.
Wypełnione karty zgłoszenia przyjmowane będą do 25 marca br. w siedzibie Oddziału pod adresem: Oddział Świętokrzyski PTTK, 25 - 007 Kielce, ul. Sienkiewicza 29, tel. (0-41) 344-77-43, tel./fax (0-41) 344-59-14, e-mail: mailto:mbiuro@pttkkielce.pl Karta zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej Świętokrzyskiego PTTK. Wpisowe wynosi 15zł (członkowie PTTK - 12zł). Organizator przyjmie zgłoszenia również w terminie późniejszym, na starcie imprezy, ale wówczas nie gwarantuje otrzymania wszystkich świadczeń. Wpisowe jest bezzwrotne.

PS
Foto Andrzej Piskulak.
Na zdjęciu Dąb "Bartek" w Zagnańsku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz