Translate

środa, 18 marca 2009

Kielce: XIV Targi Edukacyjne EDUKACJA 2009

Ponad 160 firm z kraju i Europy od dzisiaj przedstawia swoją ofertę na w Targach Kielce podczas XIV Targów Edukacyjnych EDUKACJA 2009. Do Kielc przyjechało ponadto blisko 500 dyrektorów z całego kraju, którzy biorą w towarzyszącemu targom trzydniowemu Ogólnopolskiemu Forum Dyrektorów pod hasłem „Marka szkoły, czyli jak „prawie” robi wielką różnicę”. O problemach polskich szkół dyskutują również kuratorzy oraz Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. W towarzyszących Targom spotkaniach uczestniczą również m.in.: Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta oraz sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z programu TVN. Dzisiaj też oficjalnie wręczono Targom Kielce "Diament Forbesa 2009" za to, że dynamicznie zwiększyły swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat.

Jutrzejszy dzień targów 19 marca br. „zdominują” przedszkolaki i ich wychowawcy oraz organizowane dla nich i z myślą o nich liczne konferencje i warsztaty i seminaria. Licealiści i studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach i szkoleniach językowych oraz tych, które dotyczą autoprezentacji czy prowadzenia własnej firmy.

- Targi Edukacyjne EDUKACJA są imprezą o światowym formacie – mówił podczas uroczystości otwarcia marszałek Adam Jarubas – Programy edukacyjne stanowią istotny punkt wykorzystania środków europejskich. Jest mi szczególnie miło zakomunikować państwu, że region świętokrzyski realizuje bardzo ciekawy projekt doposażenia szkół na obszarach wiejskich. Zarząd województwa zdecydował o przeznaczeniu na ten cel 5 milionów złotych z budżetu województwa – dodał marszałek.

Podczas targów EDUKACJA zwiedzający zapoznają się z tym , co jest najnowocześniejsze w oświacie i wychowaniu, jak również z ofertą, która związana jest z nauką, zdobywaniem wiedzy i umiejętności. Prezentowana jest bardzo bogata oferta podręczników dla wszystkich poziomów nauczania. Oprócz tego można m.in. wybrać kompletne wyposażenie placówek oświatowych, poznać ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych oraz wyższych z całej Polski. Wystawie towarzyszy, jak każdego roku, bogaty program spotkań autorskich, konferencji i seminariów poświęconych szeroko rozumianej tematyce edukacji oraz promocji nowych wydawnictw.

Odbywa się trzydniowe, współorganizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego VI Ogólnopolskie Forum Dyrektorów pod hasłem „Marka szkoły, czyli jak „prawie” robi wielką różnicę” oraz Forum Kuratorów z udziałem kuratorów z całej Polski. Licealiści i studenci mają możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach i szkoleniach językowych oraz tych, które dotyczą autoprezentacji czy prowadzenia własnej firmy.

Targi EDUKACJA są uzupełnieniem obchodów Roku Przedszkolaka w ramach programu edukacyjnego „Rok Przedszkolaka 2008/09. Baśniowa Kraina Edukacji”, którego inicjatorem jest Świętokrzyski Kurator Oświaty i Stowarzyszenie Inicjatyw Biznesowych i Edukacyjnych Na targach odbywają się pokazy mody dziecięcej, występy przedszkolaków, wystawa fotograficzna prac nauczycieli wychowania przedszkolnego nagrodzonych w konkursie „Przedszkolak w oczach Nauczyciela”, prezentacja sprzętu i wyposażenia przedszkoli „Przedszkolny plac zabaw moich marzeń”.

Impreza ta została objęta honorowym patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej, Instytut Książki oraz Polską Izbę Książki.

Targi Kielce znalazły się w gronie firm, które dynamicznie zwiększyły swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat. Dzisiaj o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta gala, na której nagrodę Diament Forbesa 2009 odebrało kierownictwo Zarządu Targów . Lista Diamentów miesięcznika Forbes została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny wykorzystano dane uwzględniające między innymi poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje.

Targi Kielce, to najdynamiczniej rozwijający się ośrodek wystawienniczy w kraju, wicelider rynku targowego w Polsce. Spółka organizuje rocznie blisko 50 imprez targowych, m.in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz