Translate

środa, 18 marca 2009

Świętokrzyskie: Bill Gates stworzy centra społeczno – kulturalne z wiejskich biliotek

W województwie świętokrzyskim realizowany będzie Program Rozwoju Bibliotek Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzony przez Fundację Billa i Melindy Gates.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zgłosił dziś akces do realizacji programu prowadzonego przez Fundację Billa i Melindy Gates.
„Jego celem jest stworzenie centrów społeczno – kulturalnych z bibliotek gminnych działających na terenach wiejskich i w małych miasteczkach. A także ułatwienie bibliotekom dostępu do komputerów i Internetu (m.in. poprzez dostawy sprzętu i oprogramowania komputerowego) oraz przeprowadzenie szkoleń komputerowych pracowników tych placówek” – poinformowała mnie dziś Iwona Sinkiewicz – rzecznik prasowy świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Założeniem programu jest stworzenie z bibliotek gminnych centrów życia społecznego. Zdaniem Lecha Janiszewskigo, członka Zarządu Województwa odpowiedzialnego m.in. za sprawy edukacji i kultury, program ten dodatkowo będzie znakomitym uzupełnieniem przygotowanego „Programu wsparcia edukacji na terenach wiejskich”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz