Translate

czwartek, 12 marca 2009

Kielce: AGROTECH i LAS-EXPO


Ponad500 wystawców z 13 państw, 800 modeli najnowocześniejszych maszyn i urządzeń do prac polowych, 200 modeli ciągników w tym te nowatorskie napędzane energią słoneczną, maszyny dla rolnictwa ekologicznego, punkty konsultacyjne dla rolników – to wszystko na 40 tysiącach metrów kwadratowych w halach Targów Kielce.

Dzisiaj,13 marca rozpoczęły się XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej . Równolegle odbywają się również Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wczoraj, 12 marca targi poprzedziła Konferencja Naukowa pod tytułem „Nowe Techniki i Technologie w Rolnictwie Zrównoważonym”, nad którą patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Komitet Techniki Rolniczej PAN.

Na jutro na godz. 10, 45 w sali konferencyjnej Targów Kielce zapowiedziano konferencję prasową z udziałem wicemarszałka Sejmu Jarosława Kalinowskiego oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego.

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Klasyfikowana na bardzo wysokiej 4 pozycji w kraju wśród wystaw o największej liczbie zwiedzających

„Spodziewamy się, że w tym roku do Kielc na AGROTECH przyjedzie około 40 tysięcy zwiedzających. Poprzednia edycja targów AGROTECH zgromadziła aż 35 000 targowych gości, rolników z całego kraju i państw ościennych, kontrahentów, ekspertów zajmujących się techniką rolniczą, attache rolnych akredytowanych w Polsce oraz studentów i uczniów szkół rolniczych. W tym roku organizatorzy spodziewają się kolejnych rekordów, lista wystawców znacząco się wydłuża, a zwiedzających zapowiada się także więcej niż przed rokiem” – informuje Barbara Sipa specjalista ds. PR z biura prostego Targów Kielce.

Na targach AGROTECH można obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Można też zapoznać się z bogatym asortymentem sprzętu dla rolnictwa. Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentuje się bardzo dobrze i konkurencyjnie. Wystawiane są również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa.

Popularność targom AGROTECH zapewniają światowe premiery na polskim rynku, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie, pełna oferta sprzętu dla rolnictwa m.in. prezentowane są wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne w kraju, i specjalistyczny charakter wystawy, sprzyjający bezpośrednim kontaktom rolników i producentów. Nie bez powodu to właśnie podczas targów AGROTECH, co roku wręczana jest prestiżowa nagroda Maszyna Rolnicza Roku, przyznawana przez Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa.

„W tym roku został oddany do dyspozycji wystawców kolejny pawilon o powierzchni 4 tysięcy metrów, który został w całości zagospodarowany. W porównaniu z rokiem ubiegłym AGROTECH 2009 będzie większy o ponad 25%. Targi to nie tylko pokaz maszyn, ale również forma edukacji dla rolników” – informuje Barbara Sipa.

Podczas trzydniowej imprezy będą uruchomione punkty konsultacyjne, w których rolnicy będą mogli uzyskać informacje na temat unijnych dotacji na zakup maszyn i modernizację gospodarstw oraz dopłat obszarowych. Porad udzielać będą specjaliści z Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Izby Rolniczej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Targi AGROTECH 12 marca rozpoczęła XIV Konferencja Naukowa pod tytułem „Nowe Techniki i Technologie w Rolnictwie Zrównoważonym”, nad którą patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Komitet Techniki Rolniczej PAN.

Równolegle do AGROTECHU odbywają się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawa ta promuje nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

W tym roku imprezie towarzyszy konferencja „Gospodarka leśna a Natura 2000”, podczas której poruszane są między innymi takie tematy jak Natura 2000 jako wyzwanie etyczne i przyrodnicze XXI wieku oraz rola samorządów w tworzeniu i funkcjonowaniu sieci obszarów Natura 2000.

Targi Kielce, najdynamiczniej rozwijający się ośrodek wystawienniczy w kraju, wicelider rynku targowego w Polsce। Spółka organizuje rocznie blisko 50 imprez targowych, m।in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

PS
Fotografie udostępnione przez Biuro Prasowe Targów KielceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz