Translate

wtorek, 3 marca 2009

Targi Kielce: międzynarodowy biznes energetyczny

Ponad 240 wystawców z całego świata prezentuje się od dzisiaj w Targach Kielce na czterech imprezach branżowych: XII Międzynarodowych Targach Energetyki ENEX, VII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia, X Targach Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH, II Targach Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON. Impreza potrwa do czwartku, 5 marca.

„Energia to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, bez której inne dziedziny nie mogłyby się rozwijać. Światem rządzi także segregacja oraz utylizacja odpadów, bez których utonęlibyśmy w śmieciach. Mówiąc o tych aspektach nie możemy zapominać o sprawnym doprowadzeniu wody. Dzisiaj rozpoczęły się aż cztery imprezy targowe prezentujące to, co najważniejsze dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Wszystkie te dziedziny połączyły siły w halach wystawienniczych Targów Kielce” - czytam w materiałach prasowych, jakie otrzymałem z biura prasowego targów.

XII Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX oraz VII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia to miejsce, gdzie spotykali się wytwórcy energii konwencjonalnej, jak również firmy zajmujące się produkcją energii ze źródeł odnawialnych. Blisko 130 wystawców z Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch prezentuje najnowsze urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa. Stoiska targowe wypełnia najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii - jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją.

Wystawcy jubileuszowych X Targów Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH prezentują natomiast wszystko to, co związane jest z gospodarką odpadami od ich segregacji, poprzez transport, aż po utylizację, a nawet rekultywację terenów zdegradowanych. Dla zwiedzających, to znakomita okazja do udoskonalenia swojej wiedzy z zakresu tego, co ekologiczne i niezbędne do ratowania przed zagładą naszej Matki Ziemi.

II Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON to prezentacja dokonań technologicznych i wiedzy między innymi o elementach oraz systemach pneumatycznych i hydraulicznych, systemach automatycznego sterowania procesami z udziałem pneumatycznych i hydraulicznych elementów wykonawczych, robotach przemysłowych i manipulatorach, technikach pomiarowych i laboratoryjnych. Swoje stoiska prezentuje ponad 80 wystawców ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Austrii, Francji, Czech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei oraz Polski.

Targom towarzyszy bogaty program konferencji W tym roku w ramach targów ENEX i ENEX - Nowa Energia pod hasłem „Dlaczego energetyka jądrowa” odbywa się Krajowa Konferencja Renesans Energetyki Jądrowej 2009 pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.. Już po raz dziewiąty zorganizowana została konferencja „Odnawialne źródła energii – ocena zasobów paliw do produkcji OZE".

Liczne spotkania branżowe towarzyszą również wystawie EKOTECH. Pierwszym z nich jest konferencja pod hasłem „Opracowania Strategiczno-Planistyczne w Programowaniu Zrównoważonego Rozwoju Gminy” przygotowana przez Samodzielny Zakład Ochrony i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dzisiaj wszyscy chętni wzięli udział także w prezentacji „Oczyszczanie odcieku spod składowiska – techniki oczyszczania z wykorzystaniem najnowszych technologii”. Jutro odbędzie się seminarium „Gospodarka odpadami w dobie kryzysu - zmiany, ale czy na dobre?” Mowa będzie o nowych ustawach o opakowaniach, zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, bateriach i akumulatorach. Organizatorami spotkania są Fundacje: Nasza Ziemia oraz „Sprzątanie Świata – Polska”. Tego samego dnia zapraszamy Państwa również na wykład „Aparatura analityczna stosowana w ekologii”.

Trzydniowym targom PNEUMATICON towarzyszy konferencja pod tytułem „Krajowy sektor techniki płynowej wobec wyzwań turbulentnego rynku”. Organizatorem spotkania jest Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz