Translate

niedziela, 1 marca 2009

Świętokrzyskie: zapowiedzi ekumenicznych uroczystości

W najbliższych dniach i tygodniach odbędzie się w Kielcach kilka znaczących uroczystości ekumenicznych. Poniższe kalendarium otrzymałem od Przemysława Kasprzyka: konsultora świeckiego i członka Diecezjalnej Rady Ekumenicznej diecezji kieleckiej, organizatora spotkań i nabożeństw ekumenicznych.

Już 6 marca o godz. 18 (piątek) w ramach obchodzonego Światowego Dnia Modlitwy odprawione będzie specjalne Nabożeństwo Słowa w Zborze Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego w Kielcach, przy ul. Małopolskiej 6.

Na 8 marca na godz. 19 w kościele seminaryjnym p. w. Świętej Trójcy w Kielcach, przy ul. Jana Pawła II 7 (niedziela) zaplanowana jest kontynuacja cyklu „Trochę ciszy w środku miasta” i kolejna modlitwa ze śpiewem kanonów z Taize.

W kwietniu (data jeszcze do ustalenia) będzie odprawiona II Ekumeniczna Droga Krzyżowa na kieleckim cmentarzu komunalnym w Cedzynie.

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach zorganizuje 6 maja o godz. 18 (środa) konferencję naukową „Wspólnie o Biblii” z udziałem biblistów m. in.: ks. dr Henryka Paprockiego z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i ks. prof. zw. dr hab. Henryka Witczyka z Kościoła Rzymskokatolickiego.

Koronną zaś uroczystością nie tylko świętokrzyskich miłośników modlitw ekumenicznych będą XXVI KODEŃSKIE DNI EKUMENICZNE W KODNIU NAD BUGIEM. „Zapisy na wyjazd są zawsze po modlitwach o Jedność Chrześcijan ze śpiewami kanonów z Taize w każdy wtorek w kaplicy OO. Kapucynów w Kielcach przy ul. Warszawska 33, o godz. 19.00” – poinformował mnie Przemysław Kasprzyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz