Translate

poniedziałek, 9 marca 2009

Lekcja pt. „Popiełuszko”


Scenariusze zajęć do projektu „Popiełuszko”, które mogą być wykorzystane na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego czy religii, film dokumentalny oraz zapisy fragmentów kazań przygotował dystrybutor filmu o księdzu Jerzym Popiełuszce "Kino Świat”. Materiały dydaktyczne czekają na nauczycieli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Będą też dostępne na stoisku Urzędu Marszałkowskiego podczas Targów Edukacyjnych (18 – 20 marca) w Targach Kielce.

„Kino Świat, dystrybutor filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” przekazał do naszego urzędu multimedialne wydawnictwo edukacyjne, w którym zainteresowani nauczyciele znajdą konspekty lekcji przygotowane przez specjalistów z poszczególnych dziedzin pod kuratelą Instytutu Pamięci Narodowej oraz Narodowego Centrum Kultury” - informuje Iwona Sinkiewicz, rzecznik prasowy świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Scenariusze zajęć można wykorzystać na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o kulturze, języka polskiego czy religii। Płyta zawiera również film dokumentalny o księdzu Jerzym, zapisy fragmentów jego kazań, galerię zdjęć archiwalnych i filmowych oraz kalendarium życia i śmierci księdza Jerzego Popiełuszki।
Nauczyciele zainteresowani materiałami dydaktycznymi mogą je odbierać w Departamencie Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego (ul। Paderewskiego 34 A, tel
। 041 341 – 62 – 18).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz