Translate

niedziela, 1 marca 2009

Zagnańsk: V Eliminacje Krajowych Mistrzostw Modeli RC


Dzisiaj w hali sportowej w Zagnańsku zakończyły się V Eliminacje Krajowych Mistrzostw Modeli RC. Najlepsi zawodnicy modeli sterowanych RC w Polsce, a także z zagranicy zmagali się od wczoraj. A oto rezultaty ich dwudniowych zmagań.


Przez dwa dni mieszkańcy Zagnańska oraz kielczanie mogli oglądać na żywo w hali sportowej zmagania modelarzy z Polski i zagranicy. Zawodnicy startowali w klasach modeli: E-10TC Spec • E-10TC Ladies & Getleman • E-10TC DTM Junior • E-10 Buggy 4WD Junior • E-10 Buggy 4WD • E-10 Buggy 2WD Junior • E-10 Buggy 2WD •
Były to najważniejsze zawody w zimowej edycji, ponieważ wszyscy walczyli o jak najwyższą pozycję w rankingu do finałów. Pozycja w generalnym rankingu wskazuje na umiejętności kierowców i wyznacza liderów w poszczególnych klasach.

"Modelarstwo to twórcze hobby, polegające na tworzeniu czegoś z niczego, gdzie pierwszorzędną rolę gra inteligencja konstruktorska oraz cierpliwość i dokładność wykonawcy" – powiedział mi Artur Cieślak – twórca zagnańskiej pracowni modelarskiej.

Zajęcia w modelarni są bardzo pożyteczną formą spędzania wolnego czasu przez młodzież.
Jest to hobby nie znające granic wieku. Modelarze w wieku od 9 do 69 i więcej lat oddają się swej pasji z jednakowym zaangażowaniem, jedni budując pod okiem taty – instruktora najprostsze modele, drudzy skomplikowane zdalnie sterowane maszyny.

„Modelarstwo wielu młodym ludziom pomogło skrystalizować swoje zainteresowania lotniczo, mechaniczno zawodowe. W dorosłym życiu stali się konstruktorami, mechanikami, pilotami. Hobby modelarskie niesie za sobą wiele wartości poznawczych, pozwala wyżyć się „technicznie” – wyjaśnia Artur Cieślak.

Organizatorami zawodów w Zagnańsku byli: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Modelarzy, Automobilklub Polski oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zagnańsku. Patronat Honorowy sprawowała Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba, patronat medialny - AutoRok, RC Przegląd modelarski, Modelarz Hala GOKSiR w Zagnańsku. Sędzią głównym zawodów był Piotr Niedźwiecki.


Foto: Marek Piskulak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz